Dogo Argentino Beslenme

Dogo Argentino Beslenme

15 Haziran 2019 0 Yazar: LaGrandezaDeBlanco

Her köpek gibi Dogo Argentino larda düzenli ve dengeli beslenmeledir.

Bütçenize uygun alacağınız bir kuru mamaya ilave olarak, C vitamini desteği ve eklem gelişimi için Glukozamin gibi vitaminler kullanabilirsiniz.

Ek beslenmede;

YUMURTA ; Omega3 kaynağıdır ve büyümü hormonu için nutrution çoğunu içerir ayrıca içindeki vitamin, mineraller ile günlük 1 tane haşlanmış yumurta vermeniz faydalı olacaktır. (Yaz Mevsiminde günlük yerine haftada 1 verilir)

BALIK ; haftada 2 öğüne ilave olarak verilmelidir, Somon yada Ton balığı kalp ve damarlar için koruyucu vitamin ve mineraller içermektedir. Protein ve demir ihtiyacını böylece gidermiş olacaksınız.

YOĞURT ; Köpeklerinizin daha güçlü kemik gelişimi ve sağlıklı bir sindirim sistemi için vazgeçilmezdir, günlük öğünlerine 2 – 3 kaşık vermeniz sindirimde yardımcı olacaktır.

TAVUK ; Dogo Argentino besleyen çoğu kişinin yanlış bildiği şey ise tavuk ALERJİ yapar. Bazı hassas köpekler hariç tavuk protein deposudur, çiğ olarak verildiğinde pişmiş tavuğa göre daha çok protein sağlamaktadır. (Yaz Mevsiminde günlük yerine haftada 1 verilir)

Burada püf noktası proteini kasa ve enerjiye çevirmedir. Sürekli kapalı ve bağlı olan köpeklerde her türlü protein alerji yapabilir. Köpeklerimizi beslenme öncesi veya beslenme sonrası spor yapabilmesine depolanan fazla enerjinin ve proteinin yakılmasına imkan vermektir.

Ağırlıkla çiğ beslenebilmektedirler. Çiğ besleme uygulandığında her ay düzenli iç parazit tedavilerinin yapılması gerekmektedir.