Önemli Bilgiler

BESLENME ;

Bir yetişkin olarak köpeğinizin boyutuna bağlı olarak, yaşamlarının çeşitli aşamaları boyunca kendi benzersiz sindirim ihtiyaçlarına cevap verecek bir formülü beslemek isteyeceksiniz. Birçok köpek maması şirketi, küçük, orta, büyük ve büyük ırklar için türlere özel formüllere sahiptir. Dogo Argentinos büyük bir cins. Köpeğinizi beslediğiniz şey kişisel bir seçenektir, ancak veterinerinizle ve / veya besleyicinizle birlikte çalışmak yemeklerin köpek yavrusu sıklığını belirlemenin en iyi yolu ve ömrünü uzatmak için en iyi yetişkin diyeti olacaktır. Temiz, tatlı su her zaman mevcut olmalıdır.

BAKIM;

Haftalık düzenli bakımın ötesinde, ara sıra banyo köpeğinizi temiz tutar ve ellerinden gelenin en iyisini yapar. Bakım, sizin ve evcil hayvanınız için harika bir bağlanma deneyimi olabilir. Güçlü, hızlı büyüyen tırnakları, aşırı büyümeyi, ayrılmayı ve çatlamayı önlemek için düzenli olarak tırnak makası veya taşlama makinesi ile kesilmelidir. Enfeksiyonla sonuçlanabilecek balmumu ve döküntü birikmesini önlemek için kulakları düzenli olarak kontrol edilmelidir. Dişler düzenli olarak fırçalanmalıdır.

EGZERSİZ ;

Egzersiz seçenekleri arasında arka bahçedeki oyun süresi, tercihen çitle çevrilmiş veya yürüyüşler için günde birkaç kez alınmış sayılabilir. Egzersiz, saklambaç, zeminde yuvarlanan bir topu kovalamak veya yeni numaralar öğretmek gibi iç mekan etkinlikleri şeklinde de olabilir. Yüzmek, doğa yürüyüşü yapmak, topları almak veya uçan diskler gibi bazı açık hava etkinlikleri enerji harcamak için iyi bir çıkış sağlayabilir. Çeviklik, itaat ve ralli gibi köpek sporları için eğitim almak, köpek egzersizinizi yapmanın harika bir yolu olabilir.

SAĞLIK ;

Genel olarak, Dogo Argentino, birkaç genetik sorunu olan sağlıklı bir köpektir. Sorumlu bir yetiştirici ile çalışmak, potansiyel mal sahipleri, cins içindeki belirli sağlık sorunları hakkında öğrenmeleri gereken eğitimi alabilir.

Ulusal Irk Kulübünden Önerilen Sağlık Testi:

  • BAER Testleri